🐾  Punkty zbieraj Nagrody odbieraj  🐾  Dołącz do naszego Newslettera i ZGARNIJ 10zł ! 🐾 

Kaolin dla psa - na co i po co?

Kaolin dla Psa: Kompleksowe Wsparcie Zdrowia za Pomocą Naturalnej Glinki

 

Wprowadzenie do Kaolinu jako Suplementu dla Psów

Naturalna glinka kaolinowa, posiadająca certyfikat farmaceutycznej jakości, stanowi wyjątkowy suplement diety dla psów z problemami układu pokarmowego. Jej zastosowanie w formie płynnej efektywnie wspomaga leczenie zaburzeń wchłaniania jelitowego, co czyni ją niezastąpionym wsparciem w dietoterapii. Dodatkowo, glinka kaolinowa w formie płynnej wzmacnia procesy detoksykacyjne w organizmie psa, a także może być stosowana w celu profilaktycznej pielęgnacji higieny jamy ustnej zwierzęcia.

Skład glinki kaolinowej obejmuje kaolinit, kwarc, mikę oraz inne minerały bogate w krzem i glinę, co przekłada się na jej skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Jej neutralny smak jest szczególnie korzystny, ponieważ nie wpływa negatywnie na odbiór sensoryczny przez psa, jednocześnie delikatnie i skutecznie oczyszczając jego organizm.

Kaolin to również doskonały środek do utrzymania higieny zębów psa. Regularne stosowanie glinki kaolinowej w formie pasty do zębów przyczynia się do zachowania zdrowia w jamie ustnej zwierzęcia. Aby przygotować taką pastę, wystarczy zmieszać około 8 gramów glinki z niewielką ilością wody, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Do aplikacji pasty zalecamy użycie naszej specjalistycznej szczoteczki do zębów marki Sheila, pamiętając o wyborze narzędzia, które nie podrażni delikatnych dziąseł psa.

Należy również pamiętać, aby w przypadku pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia lub wystąpienia dodatkowych objawów zatrucia pokarmowego, niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii. Profesjonalna opieka weterynaryjna jest niezbędna w celu zapewnienia pełnego zdrowia i dobrostanu naszych czworonożnych przyjaciół.

Znaczenie Kaolinu w Diecie Psów

Wspieranie Układu Pokarmowego:

 • Kaolin jest szczególnie ceniony za swoją zdolność do łagodzenia problemów związanych z układem pokarmowym. Poprzez regulację procesów trawiennych i optymalizację wchłaniania składników odżywczych, kaolin przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia psów. Ponadto, jego działanie detoksykacyjne wspomaga naturalne procesy oczyszczające organizm psa.

Profilaktyka Higieny Jamy Ustnej:

 • Regularne stosowanie kaolinu w czyszczeniu zębów psów to nie tylko ochrona przed chorobami jamy ustnej, ale także zapewnienie świeżego oddechu i zdrowego uśmiechu naszego pupila. Glinka kaolinowa działa delikatnie, nie drażniąc dziąseł, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla regularnej pielęgnacji zębów.

Wszechstronne Zastosowanie:

 • Oprócz korzyści dla układu pokarmowego i higieny jamy ustnej, kaolin znajduje zastosowanie w łagodzeniu podrażnień skórnych. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i kojącym, może być stosowany jako środek łagodzący różne problemy skórne.

Dawkowanie i Sposób Podania

 • Dla Układu Pokarmowego:
  • Przygotowanie: Rozpuścić około 8g glinki w niewielkiej ilości wody, tworząc płynną zawiesinę.
  • Podawanie: Bezpośrednio do pyska lub z niewielką ilością mokrego pokarmu, stosując strzykawkę (bez igły) lub plastikową pipetę.
 • Do Czyszczenia Zębów:
  • Przygotowanie: Rozrobić glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty do zębów.
  • Podawanie: Użyć bawełnianego gazika lub płatka kosmetycznego, aby delikatnie oczyścić zęby psa.
 • Ogólne Zasady Dawkowania:
  • Stosować 1 miarkę preparatu na każde 5 kg masy ciała zwierzęcia, rozpuszczając w 2,5 ml wody.

Cena i Dostępność

Produkt HolistaPets Kaolin dla psa jest dostępny w atrakcyjnej cenie 18 zł za 70g. Jakość każdej partii surowca jest dokładnie kontrolowana przez ekspertów, co zapewnia wysoki standard produktu.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl