🐾  Punkty zbieraj Nagrody odbieraj  🐾  Dołącz do naszego Newslettera i ZGARNIJ 10zł ! 🐾 

Chusteczki dla psa - różne rodzaje, różne potrzeby

Jakie są cechy charakterystyczne dla różnych rodzajów chusteczek dla psa?

 

Chusteczki do oczu dla psa

 

Skład: Chusteczki do czyszczenia oczu psa są specjalnie zaprojektowane, aby być delikatne dla skóry i błony śluzowej oka zwierzęcia. Zazwyczaj zawierają łagodne składniki, które nie podrażniają oczu, takie jak woda, gliceryna, która jest naturalnym humektantem, co oznacza, że przyciąga i zatrzymuje wilgoć, czy ekstrakty roślinne. Nie zawierają substancji chemicznych ani perfum, które mogą powodować podrażnienia.

 

Bezpieczeństwo dla oczu: Chusteczki do czyszczenia oczu psa są testowane pod kątem bezpieczeństwa dla oczu zwierzęcia. Nie zawierają substancji, które mogłyby podrażniać błonę śluzową oka i mogą być używane do usuwania łez, wydzieliny czy brudu z okolic oczu psa.

 

Troska o higienę oczu psa stanowi znaczący element jego codziennej pielęgnacji i ma kilka kluczowych funkcji:

Usuwanie zanieczyszczeń

Zapobieganie problemom zdrowotnym

Komfort zwierzęcia

Monitorowanie zdrowia

 

Polecamy:

Chusteczka do uszu i fałd skórnych

Chusteczki do pielęgnacji oczut

 

Chusteczki do czyszczenia łap

 

Skład: Chusteczki do czyszczenia łap psa zazwyczaj zawierają składniki łagodzące, nawilżające i oczyszczające. Mogą to być substancje takie jak: 

Gliceryna- wzmacnia słabą sierść, nadaje jej blask oraz wygładzenie. Gliceryna doskonale nawilża zarówno sierść, jak i skórę. Dodatkowo chroni przed wiatrem i mrozem. Składnik ten łagodzi również podrażnienia oraz posiada właściwości zmiękczające. 

Alantoina- posiada działanie nawilżające, regenerujące, przeciwzapalne, kojące i ściągające. 

Pantenol-  zapobiega rozwojowi stanów zapalnych, wspomaga gojenie się ran i nawilża. Łagodzi pieczenie oraz świąd skóry. 

Aloes - ekstrakty z aloesu są często stosowane w celu nawilżenia skóry psa i łagodzenia podrażnień. Te składniki pomagają w delikatnym usunięciu brudu, kurzu, błota i innych zanieczyszczeń z łap psa.

 

Bezpieczeństwo dla skóry: Chusteczki te są tworzone w taki sposób, aby były łagodne dla delikatnej skóry łap psa. Nie zawierają drażniących substancji chemicznych ani perfum, które mogłyby podrażniać skórę zwierzęcia.

 

Polecamy:

Chusteczka do czyszczenia sierści

Nawilżane chusteczki dla psów

Chusteczki do uszu dla psa

 

Skład: Chusteczki do czyszczenia uszu psa zawierają łagodne składniki, które pomagają w usuwaniu nadmiaru woskowiny, brudu i innych zanieczyszczeń z uszu zwierzęcia. Zazwyczaj nie zawierają substancji chemicznych ani alkoholu, które mogłyby podrażniać delikatną skórę wewnątrz ucha.

 

Bezpieczeństwo: Produkty te są testowane pod kątem bezpieczeństwa dla psa, zwłaszcza wrażliwej skóry wewnątrz ucha. Chusteczki są zaprojektowane tak, aby nie powodować podrażnień ani uszkodzeń.

 

Chusteczki odświeżające sierść psa

 

Skład: Chusteczki odświeżające sierść psa zawierają składniki, które pomagają usunąć brud, kurz i nieprzyjemne zapachy z futra. Składniki te mogą obejmować łagodne detergenty, substancje zapachowe, a także składniki nawilżające, które pomagają utrzymać futro w dobrej kondycji.

 

Bezpieczeństwo skóry i sierści: Chusteczki odświeżające są zaprojektowane tak, aby były delikatne dla skóry i sierści psa. Zazwyczaj nie zawierają substancji chemicznych ani detergenty, które mogą podrażniać skórę lub powodować reakcje alergiczne.

 

Jak najlepiej dbać o futro psa z fałdami?

Codziennie czyść fałdy skórne delikatnie mokrą chusteczką dla psa.

Upewnij się, że fałdy są suche po czyszczeniu.

Unikaj substancji chemicznych i środków zapachowych.

Regularnie kontroluj fałdy pod kątem objawów podrażnień i infekcji.

Utrzymuj zdrową wagę psa.

Konsultuj się z weterynarzem w razie potrzeby.

 

Chusteczki do zębów dla psa

 

Skład: Chusteczki do czyszczenia zębów dla psa zazwyczaj zawierają składniki, które pomagają w usuwaniu osadu nazębnego, kamienia nazębnego i bakterii z zębów zwierzęcia. Mogą też zawierać substancje zapachowe, które pomagają w odświeżeniu oddechu.

Bezpieczeństwo: Chusteczki te są zaprojektowane tak, aby były bezpieczne dla zwierząt i nie zawierały szkodliwych substancji. Jednak zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta i nie podawać zwierzęciu chusteczek przeznaczonych dla ludzi.

Chusteczki nawilżające dla psa

Skład: Chusteczki nawilżane dla psa zawierają łagodne i bezpieczne składniki, które są odpowiednie dla skóry i sierści zwierzęcia. Składniki te pomagają w usuwaniu brudu, pyłków i innych zanieczyszczeń oraz mogą zawierać substancje nawilżające, które pomagają utrzymać skórę i sierść w dobrej kondycji.

Bezpieczeństwo: Produkty te są testowane pod kątem bezpieczeństwa dla skóry i sierści psa, dlatego zazwyczaj nie zawierają substancji chemicznych ani detergentów, które mogłyby podrażniać skórę lub powodować reakcje alergiczne.

Wielofunkcyjność: Chusteczki nawilżające mogą być używane do czyszczenia skóry, sierści, łap czy innych części ciała psa. Mogą także być przydatne do usuwania nieprzyjemnych zapachów.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl