🐾  Punkty zbieraj - Nagrody odbieraj  🐾  Dołącz do naszego Newslettera i ZGARNIJ 10zł ! 🐾 

Jak i dlaczego chronić psie łapki zimą?

Mroźna zima, to spore wyzwanie dla wszystkich psiaków. Śnieg, lód, mroźny deszcz, to warunki, które nie sprzyjają nawet tym piesełom, które uwielbiają zabawy w białym puchu.

O tyle, o ile futerko chroni czworonogi przed mrozem, to ich łap nie chroni już nic. Poduszeczki są bezpośrednio wystawione na złe warunki atmosferyczne, dlatego nie powinniśmy zapominać o ich pielęgnacji, szczególnie zimą.

Sól drogowa lub inne preparaty, które rozsypywane są na chodnikach, źle wpływają na łapki psiaków. Mogą powodować podrażnienia, pęknięcia na skórze oraz bolesne i trudne do zagojenia rany.

Dodatkowo zlodowaciałe kawałki śniegu mogą dostać się między opuszki i zranić łapkę.

Jak więc pielęgnować łapy psa zimą?

1. Kremy do psich łapek

Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj i chroń psie łapki, smarując je odpowiednim kremem. Kosmetyk zostawi na łapkach film ochronny, dzięki któremu sól nie podrażni poduszeczek Twojego pupila. Dodatkowo je odżywi, natłuści i zregeneruje. Pomoże to uniknąć podrażnienia i suchości skóry, a w konsekwencji popękanych łapek.

2. Usuń zbędną sierść na łapkach

Problem szczególnie widoczny jest u psiaków z długą sierścią. Między poduszkami sierść jest dłuższa i podczas spacerów tworzą się na niej kulki śnieżne, które mogą zranić Twojego psa. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest delikatnie skrócić sierść w tym miejscu. Możesz ją wyciąć nożyczkami lub skorzystać z maszynek do sierści.

Jeśli obawiasz się wyciąć futerko sam, możesz udać się do psiego fryzjera, zrobi to za Ciebie specjalista.

3. Higiena łap po spacerze

Zdarza się, że Twój pies nadmiernie wylizuje łapy po spacerze? Nie robi tego dlatego, że jest super czyściochem. Prawdopodobnie łapki go swędzą lub pieką.

Bardzo ważnym krokiem w zimowej pielęgnacji jest obmycie łapek po spacerze. Wystarczy przemyć letnią wodą i dokładnie je osuszyć. Dzięki temu psiak nie będzie zlizywał z łap szkodliwych substancji.

4. Pamiętaj o pazurach

Możesz przycinać je swojemu psiakowi, jeśli jest taka potrzeba. Zimą, szczególnie kiedy jest dużo śniegu, pies nie zetrze sobie naturalnie pazurów, a kiedy są one przerośnięte mogą przyczyniać się do mikrourazów poduszek. Mikrourazy mogą powodować bolesne otarcia i skaleczenia, dlatego ten krok w psiej pielęgnacji jest również ważny.

5. Psie buty

Nie każdy pies będzie dobrze czuł się w butach, ale one naprawdę mogą pomóc. Tak samo, jak buty zabezpieczają nasze stopy, tak samo zabezpieczą psie łapy. Najważniejsze, aby odpowiednio dopasować rozmiar i wcześniej przyzwyczaić do nich psiaka, np. zakładając mu je w domu.

Pamiętaj, aby obserwować swojego psiaka w trakcie spacerów i po powrocie. Jeśli zauważysz, że Twój pupil zaczął kuleć, nadmiernie wylizuje łapy lub piszczy, dokładnie go obejrzyj, a w szczególności jego poduchy łap. W razie konieczności skonsultuj się z weterynarzem, czego oczywiście nie życzymy żadnemu piesełowi :)

Zimowy puch, mroźna pogoda, delikatne słońce- pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji, spacery w taką pogodę mogą być naprawdę przyjemne☺️

Cudownych zimowych zabaw kochani ❤

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl