🐾  Punkty zbieraj Nagrody odbieraj  🐾  Dołącz do naszego Newslettera i ZGARNIJ 10zł ! 🐾 

Dlaczego pielęgnacja Twojego psiaka jest tak ważna?

Każdy, kto jest właścicielem psiaka, wie, że jego pielęgnacja jest bardzo ważna. A każdy, kto ma zamiar posiadać czworonoga w domu, powinien wiedzieć, dlaczego nie można pielęgnacji pominąć. Bowiem odpowiednia karma i spacery to nie wszystko.

Regularne wyczesywanie, kąpiele, dbanie o noski, łapki, uchole i fałdki. Te małe, a może wcale nie takie małe, szczegóły to podstawa w pielęgnacji naszych sierściuchów.

Dlaczego nie możemy tego pominąć?

  1. Przede wszystkim zdrowie. Wierzmy, że każdy właściciel psiaka, robi wszystko, aby jego przyjaciel był zdrowy jak najdłużej. Dbając o skórę, fałdki czy sierść czworonoga dbamy również o to, aby nie rozwinęła się niepożądana choroba, aby nie wytworzyły się odparzenia między fałdkami i aby zmniejszyć ryzyko “złapania” choroby skórnej. Ważny jest również komfort psa, a na pewno czuje się lepiej, jak jest czyściutki.
  2. Ochrona. Pielęgnując łapki czy noski, szczególnie zimą i latem, chronimy skórę naszego psiaka. Zimą pieseł narażony jest na mróz, śnieg i sól na ulicach, co przyczynia się do wysychania skóry na jego poduszkach. Za to latem musi zmagać się z rozgrzanym od słońca betonem. Kiedy skóra jest sucha, zaczyna pękać, co przyczynia się do powstawania ran w tym miejscu. Pielęgnując i nawilżając łapki, unikamy tych przykrych skutków.
  3. Uszy są bardzo ważne. Stojące czy oklapnięte, wszystkie się brudzą. Ich regularna kontrola oraz właściwa higiena to czynności, o których musimy pamiętać, aby uniknąć przewlekłych stanów zapalnych. Kiedy widzisz nadmiar woskowiny usznej lub brudu, delikatnie wyczyść odpowiednim kosmetykiem ucholki swojego psiaka.
  4. Zdrowy i piękny wygląd. Sierść, to pierwsze co rzuca się w oczy. Zadbana i lśniąca- to duma Twoja i Twojego pieseła, ale co ważniejsze, to jego komfort i zdrowie. Najważniejsze jest regularne wyczesywanie. Unikniesz w ten sposób kołtunów, których nie raz ciężko jest się pozbyć. Podczas regularnego wyczesywania, pielęgnacja jest łatwiejsza i trwa znacznie krócej.
  5. Pies potrzebuje kąpieli. Psy się brudzą, lubią też wytarzać się w super zapachach, które niekoniecznie nam odpowiadają. Dzięki kąpielom zadbasz o czystość i komfort swojego psiaka. Jeśli Twój pies jest czysty, to zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób skóry, a przecież chcemy, aby nasz pupil był zdrowy. No i jeszcze jedno, czysty pies może wskoczyć nam do łóżka i wygodnie na nim zasnąć :)
  6. To wspólne chwile relaksu. Regularną pielęgnacją psa przyzwyczajasz go do swojego dotyku. Możesz go w tym czasie zrelaksować i wyciszyć. Jednocześnie takie rytuały mogą zacieśnić waszą więź.
  7. Możesz kontrolować czy nic złego się nie dzieje. Podczas pielęgnacji psa możesz sprawdzić, czy nic mu nie dolega. Możesz regularnie sprawdzać stan oczu, uszu, skóry i zębów. Wiele chorób możesz zauważyć w ich wczesnym stadium, po prostu oglądając swojego psa podczas jego pielęgnacji.
  8. To dobry trening, w którym możesz nagradzać swojego psiaka. Wiemy, że nie każdy pies lubi takie “zabiegi”, nie każdy jest cierpliwy i nie zawsze jest to łatwe. Jednak taką pielęgnację możemy potraktować jako trening “posłuszeństwa” i za dobre zachowanie nagradzać czworonoga jego ulubionym smaczkiem.

Pamiętaj o dostosowaniu odpowiednich kosmetyków, które będą dla Twojego psiaka bezpieczne. Pielęgnacja nie jest trudna i nie jest straszna, za to jest bardzo ważna. Zdrowy i szczęśliwy pies z całą pewnością pokaże Ci, jak bardzo jest wdzięczny za Twoją opiekę :)

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl